دوپينگ با گياهان انرژي زا

چرا خسته و بي حال هستيد؟ بمب انرژي با اين خوراكي هاي خوشمزه در خدمت شما است! با ما همراه باشيد.
خواص سير و عسل

مصرف مواد خوراكي طبيعي مي تواند انرژي روزانه شما را زياد كند. درواقع، با مصرف بسياري از مواد غذايي طبيعي مي توانيد انرژي خود را در طي روز چندين برابر افزايش دهيد و به قول معروف دوپينگ گياهي كنيد.

به گزارش مجله پيام دلتا، با وجود مشغله هاي فكري و كاري، خستگي عضو جدا نشدني از زندگي و كار شده است اما مي توانيد دوپينگ با مواد غذايي انرژي زا و افزايش قدرت بدني را براي مبارزه با اين مشكل آغاز كنيد. شما در طول يك روز پر كار مي توانيد با برخي از خوراكي هاي گياهي مناسب از ميزان خستگي خودتان كم كنيد.

گياهان-دارويي-انرژي-زا

چرا دوپينگ گياهي؟

شما با استفاده از مواد معدني، آنتي اكسيدان ها، الياف و از همه مهم تر ورزش مي توانيد انرژي خود را چند برابر افزايش دهيد. همچنين با مصرف اين مواد مي توانيد تا حد زيادي بيماري هاي خودتان را كنترل كنيد.

خوراكي هاي انرژي زا

تعريف كلمه ي «انرژي» سخت است و حتي محققان مشهور درباره ي تعريف دقيق و صحيح آن اختلاف نظر دارند. اما مسئله واضح اين است كه ما براي زنده ماندن به انرژي نياز داريم.

يك روش مقبول براي افزايش انرژي طبيعي بدن، استفاده از گياهان دارويي است كه بيشتر براي مصارف پزشكي و آشپزي (انواع دمنوش)، پرورش داده مي‏ شوند. استفاده از اين مواد باعث حفظ گردش خون در بدن و عملكرد صحيح مغز مي‏ شود.

گياهان-دارويي-انرژي-زا

سبزيجات با برگ سبز 

شايد تعجب كنيد اما يكي از بهترين مواد غذايي براي دوپينگ گياهي سبزيجات شناخته شده اند.

سبزي هايي همچون اسفناج، كلم پيچ و كلم بروكلي از مواد غذايي شناخته شده و انرژي زا هستند. آن ها كلسيم، آهن، منيزيم، پتاسيم، روي و ويتامين هايي همچون A، C، E و K  دارند. ويتامين C موجود در سبزيجات يك دوز بسيار خوب از آنتي اكسيدان ها است كه بدن شما را سالم و قوي نگه مي دارد.

دانه چيا

تخم گياه چيا سطح انرژي شما را بالا مي برد و پايدار نگه مي دارد.

 اين دانه سرشار از پروتئين و چربي و فيبر است. اين دانه كه ميزان بالايي كربوهيدرات دارد، از سطح قند خون يا انسولين مراقبت مي كند و مانع بالا رفتن آن مي شود. اين مسئله يك عامل بازدارنده چاقي هم محسوب مي شود.

چاي سبز

چاي سبز علاوه بر افزايش انرژي بدن باعث جوان ماندن شما هم مي شود.

 به دليل آنتي اكسيدان هاي موجود در چاي سبز اين گياه ضد آلودگي و سم زدا است. افرادي كه زياد خسته مي شوند، به جاي نوشيدن نوشابه هاي كافئين داري مثل قهوه و چاي خوب است كه گاهي يكي دو فنجان چاي سبز را جايگزين كنند تا لاغري و كاهش وزن را هم تجربه كنند.

خواص-سير-و-عسل

سير

از ماده ي مغذي سير براي كاهش علائم آرتروز، ديابت و بزرگ شدن پروستات استفاده مي كنند. همچنين، مي توانيم از سير براي درمان مشكلات سلامتِ روزانه مان و بالا بردن متابوليسم و انرژي بدن استفاده كنيم.

از ديگر ويژگي هاي سير مي توان به بالا بردن قدرت بدن در مقابل بيماري ها و از بين بردن سموم اشاره كرد. اگر سير را با پياز و زنجبيل مخلوط كنيم، به داروي قدرتمندي دست مي يابيم كه مي توانيم آن را براي شيمي درماني و بهبود انواع سرطان استفاده كنيم.

ريشه زنجبيل

زنجبيل از جمله ريشه هاي بسيار قوي و گرم است. زنجبيل نيز اثري كاملا مشابه با سير در افزايش انرژي و افزايش قدرت بدني دارد. اين ريشه در افزايش گردش خون هم بسيار موثر است. مطالعات نشان داده است كه زنجبيل در توليد اسپرم تاثيرگذار است. همچنين مي تواند تستوسترون را افزايش دهد.

مارچوبه

مارچوبه

مارچوبه از جمله مواد غذايي براي دوپينگ و افزايش قدرت بدني است كه مواد مغذي بسيار مفيدي در خود دارد. در بسياري از دستور العمل هاي پزشكي، مارچوبه به عنوان يك غذاي افزايش دهنده ميل جنسي به كار رفته است. اين سبزي غني شده از ويتامين E است كه در توليد و افزايش اسپرم هم مي تواند مفيد باشد.

برگ هاي سبز اسفناج

اسفناج از سبزيجاتي است كه از دير باز مورد استفاده بشر بوده است. طعم اسفناج بين روميان و مصريان همواره محبوب و دوست داشتني است. اسفناج ميزان بسيار بالايي آنتي اكسيدان دارد كه در افزايش ميل جنسي و ميزان انرژي بدن تاثير مي گذارد.

چغندر قند

يكي ديگر از مواد غذايي انرژي زا كه در افزايش اكسيد نيتريك كمك مي كند، چغندر قند است.

نيترات موجود در چغندر قند در معده به اكسيد نيتريك تبديل مي شود. اين اكسيد همان ماده اي است كه در افزايش جريان خون تاثير مي گذارد. مطالعات نشان مي دهد كه چغندر قند كمك مي كند تا بدن فرد زمان طولاني تري انرژي و قدرت داشته باشد.

جينسينگ

جينگو بيلوبا

اين گياه انرژي زا جريان خون را به سمت مغز افزايش مي ‏دهد. همچنين ميزان افسردگي را كم مي‏ كند. براي كسب بهترين نتيجه، بايد حداقل به مدت 2 هفته، هر روز از جينگو بيلوبا استفاده كنيد.

همچنين، اين گياه باعث تقويت نيروي جنسي در مردان مي شود و براي درمان عفونت مثانه و درمان شب ادراري هم مفيد است.

جينسينگ 

گياه دارويي جينسينگ با تقويت سيستم ايمني بدن و دفع عفونت ‏ها و بيماري ‏ها باعث افزايش انرژي بدن مي‏ شود؛ پس سعي كنيد هر روز مقداري از آن را استفاده كنيد.

اين گياه انرژي زا قرن ها است كه به منظور بهبود عملكرد حافظه، لاغري، كاهش استرس، درمان ناتواني، سستي و ساير علائم ناشي از فرسودگي و افزايش سن و همچنين براي افزايش طول عمر افراد و بسياري موارد ديگر استفاده مي شود.

البته از اين گياه مي توانيد به صورت دمنوش يا چاي هم استفاده كنيد.

نوشته شده توسط مجله دلتا | ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۱۹:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |